قابل توجه شورای شهر و مردم مظلوم بیرجند!!!

خبرگزاری فارس: مردم نیشابور خواستار رسیدگی به‌ تخلفات شهرداری و شورا شدند

قابل توجه اعضای شورای شهر و مردم بیرجند: این اتفاق در تیرماه سال جاری افتاده است (یعنی فقط 6 ماه قبل)
تجمع مردم نیشابور در اعتراض به برکناری شهردار وقت و اعلام انزجار مردم و نمایندگان نیشابور از "مدیح"

 

به نقل از سایت قطره Www.Ghatreh.Com
جمعي از فعالان و چهره هاي سرشناس نيشابور مقابل ساختمان فرمانداري اين شهرستان تجمع كرده و خواستار بازگشت شهردار بركنار شده اين شهرستان به سمت شهرداري نيشابور شدند.
 
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از مشهد، با توجه به نشست جمعي از فعالان سياسي و فرهنگي در مسجد باقر العلوم نيشابور در ابتداي اين هفته در حمايت از شهردار بركنار شده جلسه توديع شهردار نيشابور برگزار شد.
ديروز جمعي از فعالان سياسي و فرهنگي و چهره هاي سرشناس نيشابور مقابل ساختمان فرمانداري اين شهرستان تجمع كرده و خواستار بازگشت صادقي،  شهردار بركنار شده اين شهرستان به سمت شهرداري نيشابور شدند.
اين تجمع باعث تاخير در برگزاري جلسه فرهنگ عمومي شهرستان نيشابور شد كه فرماندار، فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور و فرمانده تيپ 21 امام رضا(ع) حضور داشتند.
افراد تجمع كننده خواستار پاسخگویی اعضاي شوراي شهر در مسجد جامع به سوالات مردم شدند تا کارهاي غير قانوني شهردار اين شهرستان را بيان كنند.
يك نفر از معترضين با بيان اينكه اعضاي شوراي شهر از ابتدا با حضور صادقي به عنوان شهردار نيشابور مخالفت داشتند، گفت: امضاي حكم شهردار را حسيني، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و مظفري، فرماندار اسبق شهرستان نيشابور از ورازت كشور گرفته اند.
در پايان اين گردهمايي قطعنامه اي به شرح زير قرائت شد:
1- ما براساس امر به معروف و نهي از منكر و آموزه هاي امام راحل و امام خامنه اي بر خود واجب مي دانيم هر جا احساس كنيم ارزشهاي اسلامي و انقلاب اسلامي در هر جايگاهي بايد وظيفه انقلابي خود را عمل كنيم و اكنون با توجه به فرايند تصميم پذيريهاي سليقه اي و غرض ورزيهاي شخصي ادامه كار شورا را به صلاح مردم اين شهر انقلابي نمي دانيم و خواهان پيگيري نهادهاي مسئول در رابطه با انحلال اين شورا مي باشيم.
2- با توجه به اعلام نظر اقشار مختلف مردم و نهادهاي برآمده از راي آنان، نمايندگان محترم مجلس، مجامع امور صنفي و فرهنگيان و قشر مذهبي و ائمه جمعه و جماعت و خانواده معظم شهدا و ايثارگران 8سال دفاع مقدس در حمايت از آقاي صادقي شهردار پاكدست و خدمتگزار، ‌خواستار ابقاي ايشان و لغو مصوبه غير قانوني كه داراي ماهيتي ضد منافع عمومي شهروندان بوده مي باشيم.
3- ممتاسفانه هتك حرمت بعضي از اعضاي شوراي شهر به خانواده معظم شهدا و ايثارگران ، جانبازان و مقامات مسئول در شهر از جمله نمايندگان محترم مجلس و فرماندار محترم، ما خواهان رسيدگي سريع قضايي به اين افراد هتاك و غير قابل اطمينان براي اين شهر گرانسنگ فرهنگي و ولايتمداد مي باشيم.
4- ما به شكل قاطع از نهادهاي مسئول، فرماندار محترم ، استانداري گرانمايه و دستگاههاي نظارتي و وزارت كشور و همه دست اندركاران، نيرويهاي انتظامي و اطلاعاتي كه خاضعانه در برابر خواسته بر حق مردم آنرا پذيرا هستند، خواهان رسيدگي به پرونده پر اشتباه شوراي شهر نيشابور بوده و به صورت كامل و رسيدگي تام و تمام مي باشيم.
مرصاد ثانی: آری این اتفاق 6 ماه قبل افتاده است و شورای شهر نیشابور به ریاست جناب آقای مدیح، پس از برکناری آقای صادقی (شهردار وقت نیشابور)، شخص ریاست شورا را به عنوان شهردار انتخاب و لیکن در کمتر از 5 ماه به جهت سوء مدیریت و مسایل حاشیه ای جناب آقای مدیح عزل می شود.
....
نقل از خبرگزاری فارس: 

خبرگزاری فارس: جمعی از مردم و نمایندگان نیشابور، در نامه‌ای به وزارت کشور خواستار رسیدگی به تخلفات شهرداری و شورای شهر نیشابور شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، افرادی از جامعه صنفی و صنعتی، مجامع فرهنگی مذهبی، دانشجویان و سایر اقشار نیشابور با عنوان «دلسوزان» در پی انتخاب مجدد آقای عباسعلی مدیح یزدی به‌عنوان شهردار منتخب شورا با مسئولان وزارت کشور ملاقات کردند.

 در این نشست از مسئولان وزارت کشور خواسته شد یک گروه کارشناسی مجرب به منظور بررسی عملکرد شورای شهر و شهرداری نیشابور در زمان مدیریت مدیح به این شهر اعزام شود.

همچنین نمایندگان نیشابور در مجلس شورای اسلامی در نشست‌های خود با دلسوزان نیشابور از انتخاب مجدد آقای مدیح ابراز تاسف و بر پیگیری و رساندن پیام حق مردم نیشابور به گوش مسئولان ذی‌ربط تاکید کردند.

دلسوزان نیشابور تاکید کردند: اجازه نمی‌دهیم شهرداری به دوران چهار ساله مدیح بازگردد، چرا که به اندازه کافی مدیریت‌های غلط، قرار‌دادهای غیرکارشناسی و مسئله‌دار، زد و بند‌های پشت پرده، حیف و میل بیت‌المال، دخالت‌های سودجویانه شورا در شهرداری، اصطکاک شدید با رئیس دستگاه اجرایی، سفرهای خارجی پرهزینه و استخدام‌های فامیلی مشکلات لاینحل برای شهرداری، شورا و شهر نیشابور ایجاد کرده که دیگر حضور و بازگشت مدیح را غیر ممکن و غیرقابل‌تحمل کرده است.

...

آری این اتفاق چند ماه قبل افتاده است و نماینده مردم نیشابور و مردم هوشیار نیشابور با برملا کردن تخلفات "مدیح" موجبات عزل او را فراهم آوردند.
 
ولی جای بسی تأسف است که اکنون همین شخص که عملکرد او نیشابور را متعفن نموده و داد مردم را در آورده است و مردم غیور نیشابور او را با تیپا بیرون انداخته اند، با معرفی هم سفره ای هایش و سرسپردگی شورای شهر بیرجند، باید بعنوان شهردار بیرجند معرفی شود. ذهن ما را سؤالات عدیده ای پر نموده و لیکن به مطرح نمودن چند سؤال بسنده و در مطالب آتی به ریز موضوعات خواهیم پرداخت:
♦ چه دست هایی پشت پرده این انتخاب است؟ چه کسانی سنگ یک متهم به فساد را به سینه می زنند و او را بعنوان شهردار معرفی می نمایند؟!
♦ شورای شهر بیرجند از چه واهمه دارد، که از مدیران بومی وحشت داشته و سرسپرده مشتی متهم به فساد می شود؟!
آیا این مسئله صحّت دارد که در شورا مسایل پشت و پرده و حیف و میل هایی است که در صورت انتصاب یک شهردار توانمند امکان برملا شدن آنهاست؟!
♦ انتخاب یک شهردار اخراجی و متهم به فساد، بعنوان شهردار بیرجند، چه معنایی دارد؟!
مگر در بیرجند قحط الرجال است که یک اخراجی متهم به فساد و محکوم شده توسط مردم، بخواهد مدیریت شهری ما را عهده دار شود؟!
♦  چرا نماینده مردم بیرجند همچون نماینده نیشابور، از حقوق حقه مردم دفاع ننموده و سکوت اختیار نموده است؟!
♦  چرا امام جمعه بیرجند، سکوت نموده و اقدامی نمی نماید؟!
♦  چرا دستگاه های امنیتی و نظارتی در برابر انتخاب این شخص سکوت اختیار نموده اند؟!
♦  قطعاً مردم بیرجند و دلسوزان نظام و انقلاب، جلوس فردی نالایق را بر کرسی مدیریت شهری بیرجند، هرچند کوتاه تحمل ننموده و پاسخی عبرت آمیز به اعضای شورا و آمرین به این انتخاب خواهند داد و عواقب و تبعات این امر آن هم در آستانه انتخابات های آتی بعهده متخلفین خواهد بود!!!
این مطلب ادامه دارد ... منتظر نظرات شما هستیم

مرتبط باموضوع :

 همایش پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام  [ دوشنبه، 28 بهمن ماه، 1392 ] 289 مشاهده
 چهارشنبه آتش و خون در قاهره  [ چهارشنبه، 23 مرداد ماه، 1392 ] 368 مشاهده
 مطلب دریافتی از اعضای سایت  [ جمعه، 4 مرداد ماه، 1392 ] 1021 مشاهده
 جناب آقای دکتر علی یاسین، وارد بیرجند شد  [ يكشنبه، 4 اسفند ماه، 1392 ] 248 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب